mobil menu
ara ara

Üniversite Sınavı, YKS - TYT, AYT

Lise son sınıfta öğrencilerin akılında olan tekşey üniversite sınavı olsa gerek. Üniversitelere giriş sınavları önceki yıllarda bir çok değişikliğe uğramış farklı sistemler denenmiştir. Güncel olarak üniversite giriş sınavı YKS kısaltması ile anılmaktadır.

YKS ne demek? YKS: Yükseköğretim Kurumları Sınavı kelimelerinin ilk harfleri ile oluşmuş kısaltmadır. YKS üniversiteye giriş için kullanılan sınav anlamında geliyor. Bundan öncesi hatırlayanlar vardır, YGS, LYS gibi sistemler vardı.

Atakent yks kurları sınav etüt merkezi

YKS üniversite sınavı

Üniversite de okumak, eğitim olmak isteyen öğrenciler bu sınava mutlaka girmelidirler. Üniversite sınavı genelde yıl sonun da yapılır. Haziran ayı içerisinde 2 oturum şekliden uygulanır sınav. YKS den daha çok TYT ve AYT kısaltmaları kullanılmaktadır. Bunlar sınavın oturumlarıdır.

TYT Açılımı

YKS de yer alan ilk oturum TYT dir. TYT ne demek? TYT açılımı, Temel Yeterlilik Testi şeklinden olan cümlenin kısaltmasından oluşur. Bu oturumu üniversite sınavına giren tüm adayların çözmesi mecburidir.

AYT açılımı

Üniversite sınavında uygulanan YKS nin ikinci oturumu da AYT dir. Bu bölüme girmek isteğe bağlıdır. Okumak istediğiniz bölüme göre girip girmemek sizin tercihinize kalmıştır. Bölümün AYT puanı ile öğrenci alıyor ise girmelisiniz tabi ki. AYT ne demek? AYT açılımı, Alan Yeterlilik Testi cümlesinin kısaltması dır.

Sizde başarılı olmak istediğiniz bölümde okumak istiyorsanız Sınav Eğitim Kurumları ile YKS ye çalışmaya hemen başlayın. Her yıl Türkiye dereceleri ile üniversite sınavında başarılı olan Sınav ile gözünüz her zaman yükseklerde olsun. Atakent ve Halkalı da üniversite hazırlık kurslarımız ile yanı başınızdayız. Başarı tesadüf değildir. Sınav Etüt Merkezleri Atakent - Forum Akademi!

Üniversite sınavına hazırlık

Sınava hazırlık uzun bir maratondur. Bunu en iyi şekilde tamamlamak için yanınızda sizi anlayan, tecrübeli bir eğitmen gereklidir. Yıllardır Türkiye'de bir marka olan Sınav Eğitim Kurumları ile sizde kazananlardan olun.

Atakent Sınav Etüt Merkezi | Son eklenen içerikler Hepsini gör »

Merkezlerimize yakın yerleşimler (Halkalı, Atakent - Küçükçekmece/İstanbul)

Laleşehir Konakları, Avrupa Konutları 1 - 2 - 3, Güneş Park Evleri, Ihlamur Evleri, Soyak Olimpiyakent Sitesi, Manolya Evleri, Toki Akasya Evleri, Halkalı Merkez

halkalı sınav etüt merkezi atakent soyak olimpiakent halkalı sınav etüt merkezi avrupa konutları
** Merkezlerimiz Küçükçekmece Atakent'te olup Halkalı Merkez civarına yakındır. İrtibat için iletişim formunu da kullanabilirsiniz.
Sınav eğitim kurumları atakent halkalı forum akademi atakent halkalı İngilizce dil kursu atakent halkalı