mobil menu
ara ara

LGS sorularında değişiklik yapılacak,

LGS sorularında değişiklik yapılacak,

LGS, Liselere Giriş Sınavı soruları için MEB değişiklik yapmayı planliyor. Sorular ezbere dayalı olmayacak artık.

LGS sınavında öngörülen değişiklik ile daha çok öğrencilerin mukayese güçlerini ölçecek sorulara yer verilecek. MEB liseye geçiş sınavında önemli değişiklikler düşünüyor. Sınav soruları ezberci anlayıştan uzaklaşacak. Daha çok öğrencilerin okuduğunu anlama, bunları mukayese etme becerileri ön planda olan bir sınav sistemi planlanıyor.

Örneğin matematik sorusunda formül gerekiyor ise formül soru da yer alacak, öğrencinin formülü ezberlemesi değil formülü kullanma becerisini ölçecek tipte sorular olacak.

Türkçe sınav soruları kitap okuma alışkanlığını destekler nitelikte olacak. Tarih sorularında tarihleri ezberlemek değil olayları anlamak, ezbere yer vermeyen soruları liseye geçiş sınavında yer alacak.

Eğitimde deney ve gözleme dayalı etkinliklerin sayısı artırılacak ve liselere geçiş sınavı sorularında bu uygulamalar yer bulacak.

Sabah
Ekim 2018 • 2128 defa okundu • Tüm Haberler

Atakent Sınav Etüt Merkezi | Son eklenen içerikler Hepsini gör »

Merkezlerimize yakın yerleşimler (Halkalı, Atakent - Küçükçekmece/İstanbul)

Laleşehir Konakları, Avrupa Konutları 1 - 2 - 3, Güneş Park Evleri, Ihlamur Evleri, Soyak Olimpiyakent Sitesi, Manolya Evleri, Toki Akasya Evleri, Halkalı Merkez

halkalı sınav etüt merkezi atakent soyak olimpiakent halkalı sınav etüt merkezi avrupa konutları
** Merkezlerimiz Küçükçekmece Atakent'te olup Halkalı Merkez civarına yakındır. İrtibat için iletişim formunu da kullanabilirsiniz.
Sınav eğitim kurumları atakent halkalı forum akademi atakent halkalı İngilizce dil kursu atakent halkalı