mobil menu
ara ara

Liselere Geçiş Sınavı, LGS

lgs nedir açılımı Ülkemizde eğitim sistemimiz içerisinde liselere giriş için yapılna sınav sistemleri farklı yıllarda bir çok kez değişmiştir. Bu değişik ile farklı isimlerde anılmıştır. Güncel liselere girmek için yapılan sınav ismi LGS dir. LGS ne demek? açılımı Liselere Geçiş Sistemi nin kısaltılmış seklidir.

LGS açılımı

Bundan önceki liselere giriş sınavını hatırlarsanız TEOG tu, epey hayatımızda yer tuttu. Artık bunu yerine LGS şimdilerde ortaokul son sınıfta okuyan, 8.sınıf öğrenciler için çok büyük anlam ifade ediyor.

LGS nedir? LGS: Liselere Geçiş Sistemi ifadesinin ilk harflerinden oluşan bir kısaltma olarak kullanılıyor. Sınavlarda genelde bu şekilde kısaltılmış ismi ile birlikte anılıyor. Örneğin LGS 2021 sınavı - 2022 LGS sınavı gibi.

Sizde Türkiye genelinde ismini duyurmuş ve kaliteli bir eğitim kurumu ile LGS ye yani lise giriş sınavına hazırlanmak istemez misiniz? Unutmayın ki BAŞARI asla tasadüf değildir. Sınav eğitim kurumları her yıl dereceler ile öğrencilerini istedikleri liseye yerleştirmektedir. Tüm dersler veya özel kurslar ile sizde eğitimde kazananlardan olun. Sınav Eğitim Kurumları ile gözünüz yükseklerde olsun!

LGS ders çalışma programı

Sınav kursları ile 8.sınıf lgs ye hazırlanın kazanan siz olun. Ayrıntılı bilgi için hemen iletişim bölümünden bize ulaşabilirsiniz.

Atakent Sınav Etüt Merkezi | Son eklenen içerikler Hepsini gör »

Merkezlerimize yakın yerleşimler (Halkalı, Atakent - Küçükçekmece/İstanbul)

Laleşehir Konakları, Avrupa Konutları 1 - 2 - 3, Güneş Park Evleri, Ihlamur Evleri, Soyak Olimpiyakent Sitesi, Manolya Evleri, Toki Akasya Evleri, Halkalı Merkez

halkalı sınav etüt merkezi atakent soyak olimpiakent halkalı sınav etüt merkezi avrupa konutları
** Merkezlerimiz Küçükçekmece Atakent'te olup Halkalı Merkez civarına yakındır. İrtibat için iletişim formunu da kullanabilirsiniz.
Sınav eğitim kurumları atakent halkalı forum akademi atakent halkalı İngilizce dil kursu atakent halkalı